Petošolci smo sodelovali na likovnem natečaju Galileo, kajti izpolnjevali smo oba kriterija. Prvi kriterij, da smo lahko sodelovali v natečaju, je bil pogoj, da živimo v državi Sloveniji, drugi pogoj pa je bil ta, da so bili učenci rojeni v letu 2000, 2001 ali 2002.

Lia_Molari           Luka_Kompan           Vanja_Forstner
                 Lia Molari                          Luka Kompan                                     Vanja Forstner

 
Že ob sami napovedi likovnega dela, so imeli učenci polno zamisli kaj vse bodo narisali in naslikali.   Osrednja tema je bilo seveda vesolje in vesoljska plovila. Ideje so kar deževale, in nastala so umetniška dela, ki so jih polnile zvezde, ozvezdja, zvezdni utrinki, planeti, sateliti, rakete in še marsikaj. Učenci so si lahko pomagali z najrazličnejšimi materiali, v večini so posegli po kredah, voščenkah in flomastrih ter pri ustvarjanju uporabili zvrhano mero domišljije. 
                                                                                         
Če nam uspe prepričati strokovno žirijo, bodo enega od satelitov iz programa Galileo poimenovali po likovnem umetniku nastalega dela ter satelit z njegovim imenom izstrelili v vesolje!    
        
Nevenka Germadnik in Vesna Burjak
(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)