PODRUŽNICA ŽERJAV

 

Podrunina_OS_ZerjavZgodovina Podružnične šole v Žerjavu sega v leto 1929. Pouk se je skozi desetletja izvajal v stanovanjskih hišah,  15. maja 1983 pa je bila otvoritev nove montažne zgradbe, v kateri poteka pouk še danes. V sklopu stavbe je tudi vrtec.

V šolskem letu 2011/12 šolo obiskuje 12 učencev v dveh oddelkih. Prvi oddelek poučuje Draga Mori, drugega Petra Halner, prihajajo pa tudi učiteljice z matične šole v Črni na Koroškem.

Učenci podružnične šole se aktivno vključujejo pri dnevih dejavnosti, raznih skupnih projektih in različnih oblikah razširjenega in nadstandardnega  programa izobraževanja, ki jih ponuja matična šola. Starši se dejavno vključujejo v pouk, saj vodijo razne interesne dejavnosti, pomagajo pri  organizaciji in izvedbi delavnic in prireditev. Javnih prireditev, ki jih podružnična šola pripravi za kraj, je veliko; to velja tudi za kulturni program, ki ga učenci izvedejo v kakšni ustanov.

(Skupno 753 obiskov, današnjih obiskov 1)