MARTIN_ROK_MIHA__OPBV okviru mednarodnega projekta ozaveščanja in izobraževanja za razvoj, z naslovom “V smeri podnebne pravičnosti v državah v razvoju s poudarkom na podsaharski Afriki” so sodelovali učenci podaljšanega bivanja.

 

 

 

V okviru projekta smo izvedli pogovorno delavnico o problematiki podnebnih sprememb v povezavi z revščino v državah v razvoju in o namenu teka podnebne solidarnosti.

KLAVDIJA_MONIKA_NIKA_4A_5A   opb_4A_5A   OPB_NA_TEKU_4a_5a   ROK_NIKA_MATIC_4A_5A

Ogledali smo si dokumentarni film Zgodbna dečka Nangira, sinhronizirani film Rosenina zgodba ter animirano-dokumentarni film Prihodnost je v naših rokah.

DOKUMENTARNI_FILM_ZGODBA_DEKA_NANGIRA   PPT_predstavitev_ivi_preprosto_in_solidarno   ROSENINA_ZGODBA 

Izvedli smo tek podnebne solidarnosti, v okviru katerega so učenci pretekli 13,5 kilometrov.

MIHA_5A     OPB  

S tekom podnebne solidarnosti so ozavestili problematiko podnebnih sprememb v povezavi z revščino držav v razvoju ter se spomnili dobrin, ki jih imamo in so nam nemalokrat samoumevne kot je recimo dar pitne vode, hkrati pa so ozavestili dejstvo, da je prihodnost res v naših rokah.

 

Vesna Burjak

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)