V četrtek, 4. aprila smo skupaj z učenci 8. in 9. razreda obiskali Muzej premogovništva Velenje. Pred vstopom v rudnik smo si nadeli zaščitne plašče in čelade, ter prejeli paket prave knapovške malice (klobasa in kruh). V muzeju smo si ogledali nekaj kratkih predstavitvenih filmov ter spoznali kako zahtevno in nevarno je delo rudarjev. 150 metrov pod zemljo smo si nato privoščili tudi knapovško malico, ki smo si jo prinesli s seboj kar v velikih žepih naših plaščev.

Po končanem ogledu muzeja smo obiskali tudi Termoelektrarno Šoštanj, kjer so nam skozi kratko predstavitev predstavili delovanje termoelektrarne ter nas popeljali na ogled bloka 6 in hladilnega stolpa.

Več pa si oglejte v spodnji fotogaleriji.

Učitelji: Ana Kamnik, Špela Pečnik, Mojca Dajčman, Nejc Gerdej

 

(Skupno 282 obiskov, današnjih obiskov 1)