032V torek, 3. 4. 2012, smo imeli učenci 6. razreda tehniški dan. Tema se je navezovala na celoleten projekt EVROPSKA VAS, v katerem raziskujemo Romunijo.

 

Najprej smo  preko Pawer point projekcije spoznali nekaj osnovnih podatkov o tej državi. Nato pa smo se osredotočili na njihove zgradbe in znamenitosti. Ogledali smo si njihovo slikovito arhitekturo lesenih cerkva, samostanov in gradov.

024     025    026   027

V svoji veličastnosti nas je presenetil grad Drakule- Bran. Danes je  ena največjih turističnih znamenitosti v Romuniji. Začudeni pa smo bili nad veselim pokopališčem, Cimitirul Vesel, na katerem je vaški umetnik Ioan Stan Patras več desetletij poslikaval nagrobne spomenike s slikami umrlih in z motivi iz njihovih življenj.

028    030   031   034
 Tekom dneva je tako nastalo veselo pokopališče, lesena cerkev in grad Bran. Izdelke bomo predstavili na zaključni prireditvi, ki bo potekala 9. 5. 2012 v Slovenj Gradcu.
                                  

                                                                                                                       Barbara Komar in Špela Pečnik

(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)