multimediaservletCAX8Z2RZ

V tem šolskem letu smo učenci s podružnične šole Koprivna vključeni v mednarodni bralni projekt – Beremo z mačkom Murijem.

Koordinator nam je ob prijavi dodelil partnerski razred, s katerim si bomo delili in izmenjavali vtise ob svojem ustvarjalnem delu.

Naš partnerski razred je 5  učencev  1.a razreda iz Šenčurja pri Kranju.

2011-12-22_09.27.54     2011-12-22_09.26.23

Projekta smo se lotili tako, da smo najprej spoznali mačka Murija v slikanici Kajetana Koviča. Prepevali in plesali smo tudi ob zgoščenki Nece Falk. V učilnici smo uredili Murijev kotiček, kjer bomo razstavljali svoje izdelke.

2011-12-22_09.26.03

Nato smo se lotili izdelave mačka Murija, ki smo ga naredili iz dveh balonov, časopisnega papirja in mekol lepila. Zadnje kozmetične popravke je uredila učiteljica Mojca.

Vsak zase smo izdelali tudi kratko predstavitev o sebi.

PREDSTAVITEV_MAEK_mURI_0003PREDSTAVITEV_MAEK_mURI_0005

Konec decembra pa je vsak učenec Murija peljal domov, da mu je predstavil svoj dom in svojo družino.

muri_2_001     muri_3_001

Nastale izdelke smo v elektronski obliki poslali 1.a razredu v OŠ Šenčur.

V naslednjih mesecih nas bo maček Muri spremljal pri šolskem in tudi domačem delu. Učenci bodo doma tedensko gostili mačka Murija, mu brali najljubše knjige in pisali pravi mačji dnevnik.

Se slišimo čez nekaj mesecev – mačji pozdrav od Murija.