Spoštovani starši,

sporočamo vam, da bomo od ponedeljka, 16. marca 2020 organizirali varstvo otrok  SAMO za NUJNE PRIMERE v prostorih šole, novi del, vhod za I. vzgojno izobraževalno obdobje.

V nujno varstvo bomo sprejemali le zdrave otroke staršev, kjer sta oba zaposlena v dejavnosti, določeni na podlagi okrožnice MIZŠ in Civilne zaščite, to so zaposleni v:

 • zdravstvu,
 • policiji,
 • vojski,
 • zaporih,
 • komunalnih službah,
 • živilskih trgovinah,
 • lekarnah,
 • domovih za ostarele,
 • dežurne v šolah in vrtcih,
 • redarstvih,
 • dejavnostih obveščanja javnosti ter
 •  službah civilne zaščite.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniški dopust, brezposelna oseba, varstvo zaradi ne-nujnih del …), drugi pa v navedenih poklicih MORA biti OTROK DOMA!

Da bomo izredno varstvo pod posebnimi pogoji lažje organizirali, vas prosimo, da nas obvestite o morebitni prisotnosti vašega vrtčevskega ali šolskega otroka do 5. razreda osnovne šole  na e-naslov: romana.kosutnik@os-crna.si do nedelje 15. marca 2020 do 12.00 ure.

V primeru prijave otroka v izredno varstvo je potrebno priložiti pisno izjavo delodajalca (PRENESI OBRAZEC) pri kateremu so starši zaposleni, ki jo pridobi starš, najkasneje do 19. marca 2020, po tem datumu ni več možnosti obiska varstva brez te priložene izjave.

V šoli, kjer se bo varstvo izvajalo bomo uvedli poostreno higieno, poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Zahtevamo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko naše spletne in FB strani: www.os-crna.si .

Hvala za razumevanje!

 

Romana Košutnik, ravnateljica

(Skupno 300 obiskov, današnjih obiskov 1)