V sredo, 10. maja, smo učenci petega razreda OŠ Črna na Koroškem izvedli tehniški dan. Odpotovali smo v srednji vek, na enega najlepše ohranjenih gradov v Sloveniji, grad Velenje.

Najprej smo se po lesenem mostiču podali na pot okoli gradu. Ogledali smo si obzidje, okrogli obrambni stolp, nato pa se skozi vhodni stolpič in notranje dvorišče odpravili v grajsko kapelo in na ogled zbirke ostankov Mastodonta. Kasneje smo skozi velika železna vhodna vrata vstopili v notranjost gradu, kjer smo videli še ostale prostore. Zelo zanimive so bile različne poslikave, staro pohištvo, grbi, vodnjak, notranjost stare kmečke hiše, orožje in drugo. Ker smo se med ogledom pridno sodelovali, nas je vodička z mečem imenovala za viteze. V muzejski delavnici izdelali še viteški šlem, meč in kronico. Dan smo preživeli poučno in ustvarjalno.

Učiteljici Eva Breznik in Jasmina Dretnik

      

     

 

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)