Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Vsako leto se najuspešnejšim šolam podeljuje mednarodna priznanja – zelene zastave. To je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).
Tudi v letošnjem letu je naša šola sodelovala v programu Ekošola.
Skozi šolsko leto smo opravili vse obvezne projekte in ozaveščevalno – zbiralne akcije ter veliko izbirnih vsebin za pridobitev zelene zastave.
Pri izvajanju dejavnosti smo sodelovali vsi – učenci in delavci šole. Pri nekaj aktivnostih pa so se na naše povabilo odzvali in sodelovali z nami tudi zunanji sodelavci (krajani, bivše učiteljice, babice, dedki…).
Kot rezultat našega aktivnega dela je ponovna pridobitev certifikata in zelene zastave.

Izvedene aktivnosti 2015/16

Špela Pečnik, Mihaela Goltnik