Med deževnimi počitnicami je tudi za nas posijalo sonce. V okviru izbirnega predmeta Šport za zdravje, smo se v soboto, 3. 11. 2012, odpravili na pohod. Glede na to, da smo bili zelo dobro opremljeni, smo se odločili, da bo naš pohod nekoliko daljši. Vreme nam je bilo končno vsaj malo naklonjeno, a se je tudi komaj pričakovano sonce kmalu skrilo za oblake.
Ker smo vedeli, da pot na Uršlo goro le ni tako blizu, smo jo ubrali po bližnjici. No, ja;  najprej smo dobrih deset minut gledali v strmino, nato pa se pogumno podali na pot.

Fotografija0153   Fotografija0154   Fotografija0155   Fotografija0156
Še dobro, da smo imeli s seboj tudi nekaj čokoladic, keksov in bonbonov, ki so nam hitro povrnili energijo.

Fotografija0158   Fotografija0159   

Na koči smo se okrepčali s planinskim čajem, pomalicali, se fotografirali, kajti prepričani smo bili, da nam nihče ne bo verjel, kje smo bili. Ja, Uršlja je že lepo pobeljena, prvi sneg pa smo morali izkoristili tudi za kepenje.

Fotografija0160   Fotografija0161   Fotografija0164

Navzdol nam je šlo veliko bolje kot navzgor, a vsekakor smo prehodili zajeten zalogaj poti.
Ko smo se vrnili na šolo, smo se najprej ogreli s čajem, nato pa si pripravili slastno kosilo. Gobova juha nas je še dodatno ogrela, špageti pa so nam vrnili izgubljeno energijo.

Fotografija0165
Na Uršjo goro še zagotovo pojdemo.
Vesna Burjak
(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)