Griže1 griže2 griže3

V četrtek, 12. 11. 2015, smo se udeležili 5. Unescovega mednarodnega projekta Pletemo niti mreže s kulturno dediščino kraja. Skupaj z OŠ Franja Goloba Prevalje in Prvo OŠ Slovenj Gradec smo se najprej ustavili v Libojah, kjer letos praznujejo 200-letnico izdelave keramike. Po kratkem kulturnem programu smo si ogledali tematsko razstavo in nato delo nadaljevali na OŠ Griže, kjer so potekale delavnice za učence. V delavnicah so se udeleženci ukvarjali z različnimi tehnikami oblikovanja gline, poslikavo biskvitne keramike, izdelavo mozaika, zgodovino keramike in raziskovanjem gomil. Nastali so čudoviti izdelki, učenci so v delavnicah ustvarjali in se družili. Delavnicam je sledila še zaključna prireditev. Preživeli smo res lep dan, poln ustvarjalnosti in lepot kulturne dediščine.

Spletna povezava na OŠ Griže:

http://www.os-grize.si/2015/11/17/5-mednarodni-unescov-projekt/?pid=725

 

Koordinatorica za Unesco:

Marija Rus

griže4 griže5

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)