IMG_6492Naši lutkarji so letos zaradi velikega števila razdeljeni v kar tri skupine. Vsaka skupina je vneto vadila za svojo lutkovno predstavo, izdelali so čudovite, unikatne lutke, ki so od njih zahtevale, da so pokazali vso svoje znanje in spretnosti.
 

Na koncu je bilo potrebno narediti še sceno in nemalokrat ponoviti predstavo vse od začetka do konca.
V četrtek, 2. 2. 2012, je tako napočil premierni nastop lutkovne igre Zakaj mačka ne mara miši. Letošnji prvi nastop pa še to pred tako številčnim občinstvom. DSC_0188DSC_0185
Učenci so povabili svoje starše, stare starše, bratce in sestrice ter ostale ljubitelje lutk. Lutkarji so nastop izvedli naravnost fantastično, hkrati pa jih je že zanimalo, kdaj bodo spet nastopili.V ponedeljek, 13. 2. 2012, pa so učenci z isto lutkovno igro obiskali otroke vrtca in podružnične šole Žerjav. IMG_6622   IMG_6629
S to lutkovno igro smo šli prvič nastopat po svetu, a prepričani smo, da to ni bil naš zadnji nastop – še bomo kje gostovali.Tudi drugi dve skupini lutkarjev sta pri zaključnih pripravah.
IMG_6607     IMG_6108  IMG_6602IMG_6103
V kolikor nam bo šlo tako dobro, bosta kmalu sledila tudi premierna nastopa lutkovne igre Pepelka in Štirje zajčki. 
Mentorica Vesna Burjak
(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)