KAJ? Letna šola v naravi

KJE? Špadiči pri Poreču

KDAJ?  02.09 2013- 07.09.2013

Sola_v_naravi-22

V soboto, 07. 09. 2013, smo se petošolci in njihove učiteljice vrnili iz letne šole v naravi. V Špadičih pri Poreču smo preživeli krasen teden, ki je bil prepleten z mnogimi zanimivimi dejavnostmi in čas nam je kar prehitro minil. Sonce nas je ves teden grelo, na nebu ni bilo oblačka, voda je bila topla in vabljiva. Zelo veliko časa smo preživeli v morju, izpopolnjevali tehnike plavanja, brez iger v vodi seveda ni šlo. Spoznavali smo pokrajino, v kateri smo bili, se učili, se zabavali in se družili. Po programu smo izvedli tudi en športni, tehniški in naravoslovni dan.

Več vam bodo povedale misli naših petošolcev:

• Bilo je zabavno. Najraje sem odšla na plažo, kjer smo plavali. Všeč mi je bilo, ko smo se peljali z ladjo in na njej večerjali. Najboljša šola v naravi!
  • Všeč mi je bilo, ko smo z Alino in Nadjo nabirale rakce. Vesela sem bila, ko sem lahko krmarila ladjo.
  • Plezala sem na ledeno goro v aqua parku.
  • Zelo zanimivo je bilo v Postojnski jami, kamor smo se peljali z vlakcem, videli kapnike in človeško ribico.
  • Z ladjo smo se peljali v Vrsar, tam smo lahko na stojnicah nakupovali.
  • Izbrali smo miss in mistra šole v naravi.
  • Bili smo na obisku pri Mežičarjih, povabili so nas v disko, kjer smo plesali in se zabavali.
  • Skakali smo v vodo na različne načine.
  • V morju smo videli velikega klobučarja.
  • Všeč so mi bile štafetne igre v vodi in vožnja v Poreč z vlakcem.
  • Naučil sem se skakati na glavo.
  • Zelo smo se zabavali, ko se je vsaka soba predstavila z eno točko.
  • V aqua parku mi je uspelo, da sem tekel z enega trampolina na drugega in nisem padel v vodo.
  • Zelo zabavno je bilo na toboganu, ker smo se lahko vozili eno uro.
  • Šola v naravi je nekaj čudovitega, tega ne gre pozabiti.

Zapisala:

Nevenka Germadnik