Ob dnevu slovenske hrane smo tudi na naši šoli za učence pripravili tradicionalni slovenski zajtrk. Ob prihodu v šolo je učence pričakal domač rženi kruh z medom, privoščili so si tudi okusna jabolka. Za malico pa so si postregli kruh z maslom in medom. Obroku smo dodali še jabolko.

Učenci so spoznali, da so živila iz lokalnega okolja hranljivejša, njihova pot od pridelave do naših krožnikov je krajša. Z uživanjem lokalno pridelane in predelane hrane podpiramo slovenska delovna mesta, razvoj podeželja in kmetijstva ter prispevamo k manjšemu onesnaževanju okolja. Če redno uživamo uravnotežene obroke ter smo vsak dan telesno aktivni, pripomoremo k boljšemu počutju in zdravju.

Naj dan slovenske hrane postane prav vsak dan!

Mojca Dajčman

 

UTRINKI

(Skupno 197 obiskov, današnjih obiskov 1)