V letošnjem šolskem letu na naši šoli poteka projekt Čutim Evropo: učenje evropskih vsebin v podeželskem okolju. Projekt vodi Center za politološke raziskave na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani v sodelovanju s Pedagoškim inštitutom. Učenci in učitelji bomo v sodelovanju s strokovnjaki iz zgornjih institucij na zanimiv in inovativen način spoznavali Evropsko unijo ter jo skušali približati svojemu okolju. Slovenija je članica Evropske unije od leta 2004, vendar še vedno premalo vemo o njej. Zato bo naše delo usmerjeno k poglobitvi znanja in krepitvi pozitivnih stališč o Evropski uniji.

Skozi celotno šolsko leto nas bodo spremljale različne dejavnosti in sicer:

  • spoznavali bomo države članice in ugotavljali razlike in podobnosti med njimi
  • spoznali bomo himno EU in himne držav članic
  • pisali bomo esej »Čutim Slovenijo – čutim Evropo«
  • pred šolo bomo postavili smerokaz glavnih mest EU
  • pripravili bomo zaključno prireditev na kateri bomo prestavili rezultate našega dela


Več o projektu si lahko preberete na povezavi www.cutim-evropo.si.

Lahko pa se projektu pridružite tudi na facebook strani  www.facebook.com/CutimEvropo

 

Tea Rotovnik

koordinatorica projekta

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)