Devetošolke, ki v letošnjem šolskem letu obiskujejo izbirni predmet turistična vzgoja, so sodelovale  na 35. državnem festivalu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga organizira  Turistična zveza Slovenije. Letošnja tema je bila Moj kraj, moj chef. Učenke so v svoji raziskovalni nalogi predstavile krajevno kulinariko. Le to so  povezale z legendo o kralju Matjažu in našo najnovejšo pridobitvijo, Olimpline. Nastala je peleta dobrih, tradicionalnih okusov. Po spustu z najdaljšo jeklenico se jih ne bi branil niti sam kralj Matjaž. Predstavili smo čaj poguma, medene karabine, Alenčine kronce in Matjažev mošnjiček z zlatimi cekinčki.

Strokovna komisija nam je za nalogo in izvedbo dodelila srebrno priznanje. Čestike učenkam za vloženo delo in trud!

Predstavitev si lahko pogledate na spodnji povezavi.

Mentorici: Ana Kamnik in Barbara Komar

 

 

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)