Tehniški dan v 6. razredu

V ponedeljek, 20. 4. 2015, so imeli učenci 6. razreda tehniški dan z naslovom Stavbe. V okviru projekta Evropska vas smo raziskovali Švedsko. Na začetku smo se seznanili z osnovnimi podatki o državi. V nadaljevanju pa smo se osredotočili na njihove zgradbe, kulturne znamenitosti in kulinariko. Na spletu smo si ogledali njihovo slikovito arhitekturo, nato smo izdelali stavbe starega mestnega jedra Stockholma na otoku Stadsholmen. Spoznali in poslikali smo tradicionalne lesene konjičke Dala horse iz pokrajine Dalarna. Oblikovali smo še tipične švedske hišice. Ustvarjali smo ob zvokih najuspešnejše skupine iz te skandinavske države – ABBA. Za zaključek pa smo se posladkali s slastnimi švedskimi vaflji in cimetovi kolački.
Izdelke bomo predstavili na zaključni prireditvi, ki bo potekala 8. 5. 2015 v Slovenj Gradcu.

Zapisala: Barbara Komar

DSC_5202

DSC_5209

DSC_5223

DSC_5206

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)