Svetovna zdravstvena organizacija je za svetovni dan zdravja določila 7. april. Posebno pozornost letos posveča ukrepom, potrebnim za ohranjanje zdravja ljudi in planeta, ter spodbuja prizadevanja za ustvarjanje družbe, ki se osredotoča na dobro počutje svojih prebivalcev.

Tudi na naši šoli smo ta dan obeležili z različnimi aktivnostmi. Že pred poukom so se v šolo s “Pešbusom” odpravili šolarji in otroci iz vrtca. Skozi celotno dopoldne so imeli učenci od 1. do 5. razreda na hodniku postavljen zelo raznolik poligon, kjer so se med odmori razmigali. Starejši učenci pa so med poukom izvedli krajše gibalne aktivnosti (raztezne vaje, plesne koreografije in tabate). Učence smo povabili tudi, da se udeležijo prireditve v kraju.