kolosej1 kolosej2 kolosej3

 

SREČANJE UNESCO ASP MREŽE SLOVENIJE OB DNEVU ČLOVEKOVIH PRAVIC

Zadnja leta se v mesecu decembru zbere več sto udeležencev v Koloseju v Ljubljani in obeleži Dan človekovih pravic. Osrednja tema letošnjega srečanja je bil »KLEPET O UNESCU – POGLED V PRIHODNOST«. Obeležili smo pomembne obletnice: 60-letnico Unesco mednarodne ASP mreže, 20-letnico Unesco ASP mreže Slovenije, 15-letnico Nacionalnega projekta – Dan človekovih pravic. Na srečanju so spregovorili ga. Darja Pikon, Unesco koordinatorica ASP mreže Slovenije, ga. Vlasta Nussdorfer, varuhinja človekovih pravic RS, ga. Simona Kralj, ravnateljica OŠ Jožeta Moškriča, ga. Alenka Aškerc Mikeln, prva koordinatorica Unesco ASP mreže Slovenija in ga. Marjutka Hafner, generalna sekretarka Slovenske nacionalne komisije za Unesco. Pester program so pripravili nastopajoči iz vseh Unesco središč. Naše središče je zastopala Eva Boto. Hkrati so bili predstavljeni tudi novi Unesco glasniki.

Srečanja smo se udeležili: Maša Jelen, Urška Laznik, Kristijan Stopar, ravnateljica Romana Košutnik in koordinatorica za Unesco Marija Rus.

                                                                                                                                               Marija Rus

 

kolosej4 kolosej5 kolosej6

 


(Skupno 170 obiskov, današnjih obiskov 1)