UNESCO DOGODEK – Razglasitev UNESCO glasnikov


V petek, 16. novembra, na mednarodni dan strpnosti, je bila v Ljubljani razglasitev Unesco glasnikov. Med dvanajstimi glasniki iz vse Slovenije je tudi naš nekdanji učenec, sedaj dijak Gimnazije Ravne na Koroškem, Luka Kropivnik. Nove Unesco glasnike sta pozdravila med drugimi tudi  prof. dr. Stanislav Pejovnik, predsednik Slovenske nacionalne komisije za UNESCO in župan MOL Zoran Janković.

Podelitve naziva smo se udeležili vodja središča Slovenj Gradec Bernarda Zlodej, predstavniki Gimnazije Ravne na Koroškem z ravnateljem Davorinom Benkom, straši Luke Kropivnika, ravnateljica OŠ Črna na Koroškem Romana Košutnik in koordinatorica za Unesco Marija Rus. Luka je v svojem nastopu predstavil Koroško, Gimnazijo Ravne in OŠ Črna na Koroškem, predstavitev pa je popestrila tudi njegova sošolka Eva Boto.

Prepričani smo, da bo Luka kot Unesco glasnik odlično širil mir in ideje Unesca med mladimi.

Čestitamo Luka!


Luka    Eva    Luka-Marjutka 

Gasilska    Gasilska-sredisce    Luka-Eva                                 

                                                        

Koordinatorica za Unesco:

Marija Rus

(Skupno 240 obiskov, današnjih obiskov 1)