»Prišlo je pismo iz daljne dežele, iz daljne dežele, iz tujega kraja…«

Da, čisto zares smo dobili pismo, ki pa ni prišlo iz tujega kraja, temveč z dolenjskega konca naše prelepe Slovenije, iz Mirne Peči.  Učenci in učitelji  pod vodstvom ravnateljice Majde Čengija iz OŠ Toneta Pavčka  so  naše učence povabili na druženje  s sovrstniki in  ogled Pavčkovega ter Slakovega muzeja.  Poplave, ki so avgusta prizadele Črno, so se jih dotaknile, želeli so pomagati in omogočiti črnjanskim osnovnošolcem, da dan preživijo malo drugače, da dan preživijo  z njimi.

Na pot smo se odpravili učenci četrtega, petega in šestega razreda  ter četrtošolci POŠ Žerjav. Vožnja je res dolgo trajala, vendar smo nanjo hitro pozabili že ob pogledu na prelepe dolenjske griče.

V OŠ Toneta Pavčka so nas toplo in prijazno sprejeli. Pripravili so nam prisrčen  kulturni program (naši učenci pa njim) ter štiri različne delavnice, na katerih so se naši učenci družili z njihovimi ter spletali prijateljske vezi. Pozabili pa niso niti na naše lačne trebuščke, pripravili so nam malico in slastno kosilo. Za spomin na naše druženje smo dobili še krasna darilca.

Čas je kar prehitro minil, saj nas je čakal še ogled Muzeja Toneta Pavčka in Lojzeta Slaka. V muzeju pa si nismo le ogledovali harmonik, plošč in fotografij, temveč smo Slakovo  glasbo doživeli na prav poseben način. Učenci so se na odru   sami  preizkusili v igranju frajtonarice, skupaj so zapeli Slakovo pesem (ob glasbeni spremljavi, seveda) in se celo posneli. Bili so navdušeni.

Domov smo se vračali polni prijetnih vtisov, čeprav malce utrujeni. Vsi smo se strinjali, da smo preživeli  čudovit dan.

Solidarnost nas povezuje: obisk učencev OŠ Črna na Koroškem

»Sreča je srečati prave ljudi, ki v tebi pustijo dobre sledi

Zapisala: T. Napečnik