Evropska vas – CIPER

V letošnjem šolskem letu na podružnici Žerjav odkrivamo lepoto otoške države v Sredozemskem morju . To je Ciper. Njegova zgodovina je tesno povezana s staro Grčijo, njihovimi bogovi in boginjami ter junaki in junakinjami, ki so živeli skupaj s strah zbujajočimi pošastmi in z vsemi vrstami neverjetnih zverin, kar jih je kdaj letalo, hodilo ali plavalo. Preden pa so bogovi in boginje izginili,so, zato da ne bi nihče nikoli pozabil nanje, izročili dar pripovedovanja ljudem – moškim in ženskam.

Z veseljem so učenci na podružnici Žerjav poslušali zgodbe, ki jih je v knjigi z naslovom »100 GRŠKIH MITOV ZA OTROKE« zapisala Lucy Coats, pripovedoval pa pred davnimi časi Atik, nekoč odličen izdelovalec sandal, pozneje pa pripovedovalec  zgodbe na tekmovanju velikega pripovedovalskega festivala bogov v Troji.

Glavni junak zgodb je Heraklej oz. Herkul, sin boga Zeusa. Imel je neverjetno moč, zaradi katere mu je uspelo dvanajst podvigov, ki jih je nemogoče izvesti.

V Galeriji si lahko ogledate ilustracije zgodbic ter misli o njih.

 

12. 01.2012                                                                              D.Mori in P.Halner

 

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)