Učenci, ki v letošnjem šolskem letu obiskujejo izbirni predmet turistična vzgoja, sodelujejo na 33. državnem festival Turizmu pomaga lastna glava. Organizira ga Turistična zveza Slovenije. Letošnja tema je Turistični spominek našega kraja.
Ideje zanj smo črpali iz naravne in kulturne dediščine Črne in okolice. Nastala je pisana paleta spominkov našega kraja.
Pri tem smo sodelovali tudi z našim vrtcem, kjer smo z učenci organizirali dve delavnici. Z mlajšo skupino otrok smo izdelali obeske z motivom Najevske lipe in kronice kralja Matjaža in Alenčice.
Starejši otroci pa so se seznanili z delom v rudniku, predstavili smo jim kratko igrico v narečju in izdelali perkmandlce, ki so knapom ponagajali v temnih rovih. Na koncu delavnic smo si zaslužili pravo knapovško malico in slikanje s perkmandelcem.

Seminarska naloga: SPOMINEK IZPOD GORE PECE (.pdf)

 

Mentorici: Ana Kamnik in Barbara Komar

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)