V rojstnem kraju bralne značke na Prevaljah so se 24. 4. 2015 zbrali zlati bralci vseh koroških osnovnih šol, srečanja pa so se udeležili tudi naši učenci od 6. do 8. razreda, ki so v tem šolskem letu osvojili bralno zančko.  Zaključno slovesnost s kulturnim programom in osrednjim gostom pisateljem Tonetom Partljičem je organizirala OŠ Franja Goloba Prevalje v sodelovanju z Občino Prevalje. Vseh zlatih bralcev je bilo 211. Zlati bralci so za spomin prejeli posebne spominske priponke in knjižna darila. Med nastopajočimi sta bili tudi naši učenki, ki sta prebrali nekaj svojih misli o branju.

012   013   016   016

Za učence od 1. do 5. razreda, ki so osvojili bralno značko pa nas je na šoli obiskala pisateljica Aleksandra Kocmut, ki je predstavila nekaj svojih literarnih del, učenci pa so ji zastavljali različna vprašanja, na katera je duhovito odgovarjala. Še posebej so nas zanimali njeni dinozavri in bajbulčki, prebrala pa nam je še nekaj svojih pesmi.

003   002   001   010

Vsem učencem, ki so usvojili bralno značko, čestitamo!

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)