Učenci podružnične šole v Žerjavu so imeli v danes prav poseben naravoslovni dan.

Predstavili smo jim NEON delavnice- Varni brez nasilja. Spoznali so njihove pravice, da so VARNI, MOČNI in SVOBODNI.

Preko iger vlog so se  učili, kako se uspešno postaviti zase in za prijatelje, kako ustrezno poiskati pomoč, hkrati pa ohraniti  pravice pri med vrstniškem nasilju.

S pomočjo zgodbice smo jim prikazali kako poiskati pomoč, če se izgubijo.

V lutkovni predstavi pa so spoznali potencialno nevarno situacijo, v kateri srečajo neznano osebo. Na njim primeren način smo jih seznanili z možnimi načini za samozaščitno ravnanje in da o situaciji povedo odrasli osebi, ki ji zaupajo.

Otroke so vsebine pritegnile, tekom dopoldneva so vsi aktivno sodelovali in po delavnicah še poustvarjali.

Upamo, da bodo pridobljeno znanje in veščine znali koristno uporabiti tudi v vsakdanjem življenju.

Izvajalke: Vesna Trop, Ana Kamnik, Barbara Komar