IMG_8899Počitnice so pravi čas za nabiranje novih moči, koristnega preživljanja prostega časa in druženja; vsekakor pa so primeren čas tudi za ustvarjalne delavnice. Tako smo se odločili, da si počitniške dni popestrimo z izdelavo dišečih svečk iz gel voska ter šatuljic in okraskov za jelko.
 

Da je bilo delo organizacijsko lažje za vse, smo se že na začetku razdelili v dve številčno enakovredni skupini, vsaka pa je z izredno motivacijsko nararvnanostjo pričela s svojim delom. Prva skupina se je lotila izdelave okrasnih šatulj iz valovite lepenke ter okraskov za jelko.

IMG_8875    IMG_8876    IMG_8878   IMG_8879
No tudi druga skupina ni stala križem rok, kajti pri drugem omizju se je pričela izdelava dišečih svečk iz gel voska. Učenci so najprej na dno steklenih svečnikov nasuli barvni pesek, nanj pa smo vlili vroč gel vosek, ki se je počasi strjeval. Dokler pa ni bil popolnoma trd, so ga učenci okrasili s posušenimi limonami, brinovimi ajgodami, klinčki, srebrnimi in zlatimi zvezdicami in snežinkami. za piko na i pa smo gel vosek še odišavili z različnimi vonjavami eteričnih olj.

IMG_8874   IMG_8880   IMG_8881  IMG_8882
IMG_8883   IMG_8895   IMG_8884   IMG_8890   
Po šoli je kmalu dišalo pa cimetu, vaniliji, pomarančah in jabolkah.
Vse naše unikatne izdelke boste lahko kupili na božičnem sejmu.
Ana Kamnik in Vesna Burjak

 

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)