V petek, 19. 4. 2024, je v Festivalni dvorani na Bledu potekal 9. Unescov festival JEZIKAJMO – ZBLIŽEVANJE KULTUR.

Že deveto leto zapored ga je organizirala OŠ Bled. Med štirinajstimi šolami iz vse Slovenije, so bili letos prvič prisotni naši učenci. Sodelujoče šole so pripravile točke v različnih jezikih. S plesom, glasbo, igro in poezijo so poudarjali strpnost, nenasilje, sprejemanje in kulturno raznolikost, ki nas povezuje in bogati.
Naši šolarji so v kratki predstavi odigrali igro vlog »ŠTK SE PA MI PRAVHAMO« in »jezikali« v različnih jezikih in narečjih.
Po končanem programu, smo si privoščili še kratek sprehod ob jezeru. Bleda seveda nismo mogli zapustiti brez slastnih blejskih rezin, pa saj smo si jih pošteno zaslužili.

Mentorice: Sergeja Gerdej, Terezija Napečnik, Barbara Komar in Vesna Burjak