IMG_3939V petek, 22. maja smo učenci petih razredov OŠ Črna na Koroškem izvedli tehniški dan. Odpotovali smo v srednji vek, natančneje na enega najlepše ohranjenih gradov v Sloveniji, grad Velenje.

Najprej smo se po lesenem mostiču podali na pot okoli gradu. Ogledali smo si obzidje, okrogli obrambni stolp, nato pa se skozi vhodni stolpič in notranje dvorišče odpravili v grajsko kapelo in na ogled zbirke ostankov Mastodonta. Kasneje smo skozi velika železna vhodna vrata vstopili v notranjost gradu, kjer smo videli še ostale prostore. Zelo zanimive so bile različne poslikave, staro pohištvo, grbi, vodnjak, notranjost stare kmečke hiše, rondela, orožje in drugo.

Ob zaključku smo si v muzejski delavnici izdelali še viteški šlem, meč in kronico.

Kljub deževnemu vremenu smo dan preživeli lepo in ustvarjalno.

 Galerija

Nevenka Germadnik

Petra Halner

(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)