099    092 Šestošolci so v okviru tehniškega dneva spoznavali Slovaško. Ogledali so si power point predstavitev z vsemi osnovnimi značilnosmi države (družebnenogeografske in naravnogeografske značilnosti) kot tudi risanko Kubko a Matko, v kateri nastopata znana slovaška, risana junaka.

 

091   084  085   088  097  094  090

 

Spoznali so nekaj znanih osebnosti Slovaške: Štefan Banič, Ludovit Štur, Andy Warhol ter naredili o njih predstavitve na plakatih. Podrobneje pa so spoznali znamenite gradove in slovaške stavbe, ki so jih izdelali iz kartona.

089  093  095  098

Izdelali so tudi slovaške zastavice in grbe, sestavljanko iz slovaških pokrajin, plakat o slovaški kuhinji, hokej palice, znano kraško jamo s kapniki… Ob ustvarjanju pa so poslušali slovaško glasbo.

 

                                                                                                                                                    Vesna Burjak

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)