CIPER

Na naši šoli smo v torek, 24. 4. 2012 izvedli tehniški dan v okviru prireditve Evropska vas. Letos bomo skupaj z učenci iz ostalih podružnic predstavili značilnosti Cipra. Tako smo se tega projekta lotili raziskovalno in zelo aktivno. Do dobra smo se seznanili z značilnostmi Cipra, spoznali smo navade prebivalcev, se seznanili z njihovo kulturo, prebirali njihove legende in mite ter se preizkusili v izdelovanju ciperske halve, prav tako smo se nauučili pesem v grškem jeziku z naslovom Haropa.

Pripravljanje halve, sladko sladke sladice, značilne za Ciper.

P1015631

 

 

Afrodita – boginja ljubezni, lepote, za katero smo izvedeli, da se je rodila iz morske pene, ki se rojeva znova in znova med temi prečudovitimi skalami.

P1015653

Majhne želvice so značilne prebivalke Cipra.

P1015652

Bojana Hudrap


 

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)