branje1

V četrtek, 23. aprila 2015, smo na OŠ Črna izvedli izmenjavo knjig. To pomeni, da smo takrat (ali že prej) prinesli v šolo eno ali več knjig, ki jih ne uporabljamo in bi jih radi podarili naprej. Opremili smo jih s posvetili. Vsak učenec je lahko odložil svojo knjigo v avli šole (oziroma najmlajši ob črti zaupanja) ter si vzel drugo. Če kdo ni našel knjige za izmenjavo ali pa jo je pozabil prinesti, si je lahko vseeno izbrali eno knjigo in jo odnesel domov.

Povabilo k izmenjavi knjig je veljalo za učence, starše in stare starše, druge krajane in delavce šole.

Učenci in drugi obiskovalci – tudi županja je prišla s svojo knjigo – so na pripravljene mize in police naložili kar veliko knjig, ki so jih z zanimanjem jemali v roke, prebirali in o njih s kom poklepetali. Eno so potem z veseljem dali v svojo torbo.

Sodelovalo je okoli 280 oseb.

Hkrati smo se priključili projektu Noč knjige 2015, ki je pod pokroviteljstvom Javne agencije za knjigo Republike Slovenije in Unesca Slovenije (Izmenjava knjig in branje starejših mlajšim, 22. 4. 2015).

Koordinatorica za UNESCO na šoli: Marija Rus

branje2

 

 

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)