Spoštovani učenci in starši.

Kot je določeno z razpisom za vpis in rokovnikom za vpis v srednje šole so kandidati do 2. 4. 2024 oddali  prijavnico za vpis v srednjo šolo. V mesecu aprilu imajo kandidati možnost, da do 23. 4. 2024 svojo prijavo za vpis v srednjo šolo iz kakršnihkoli razlogov prenesejo v drug izobraževalni program oz. na drugo srednjo šolo. Tudi v tem šolskem letu bo postopek prenosa prijavnice potekal na enak način kot zadnji dve leti.

Postopek prenosa prijave bo tudi letos potekal elektronsko, in sicer kandidati, v primeru, če se bodo odločili za prenos prijave, to storijo tako, da izbrano srednjo šolo, kjer so oddali prvotno prijavnico, na elektronski naslov svetovalnega delavca oz. na poseben elektronski naslov, ki ga je šola ustvarila v ta namen, posredujejo skenirano/fotografirano izjavo o prenosu prijavnice, podpisano s strani kandidata in starša, v kateri pisno zaprosijo, da v njihovem imenu svetovalni delavec odjavi kandidata na programu, za katerega je oddal prvotno prijavnico, in jo posreduje na drugo šolo, kamor bi želel kandidat prenesti prijavo.

Prenos prijavnice se izvede najkasneje do 23. 4. 2024, najkasneje do 15.00 ure.

Podrobna navodila o prenosu prijave najdete tukaj in na spletni strani ministrstva.

Seznam elektronskih naslovov šolskih svetovalnih delavk najdete tukaj.

Izjavo o prenosu prijavnice najdete tukaj.