Drage učenke in učenci, spoštovani starši!

Poletje se počasi poslavlja in pred vrati je začetek novega šolskega leta 2023/2024. Z veseljem vas pričakujemo v šoli in verjamem, da se tudi vi že veselite ponovnega srečanja s sošolci, prijatelji in učitelji. Letošnji avgust je bil drugačen, kot so običajni brezskrbni poletni dnevi. Želimo si, da se življenje vrne v običajne tirnice, zato bomo v največji možni meri poskrbeli, da se boste vsi učenci v šoli dobro počutili.

Šolski prevozi in varne poti v šolo

Varne poti v šolo za učence, ki v šolo prihajajo peš bodo ustrezno označene in zavarovane. Povečana bo prisotnost policije in prostovoljcev.

Vozni red šolskih prevozov še usklajujemo in bo dostopen na spletni strani:

Vse starše prosimo, da se z vašimi otroci sprehodite po poti šole in se pogovorite o nevarnostih na poti.

Prvi šolski dan

Pouk za novo šolsko leto se prične v petek, 1. septembra  2023.

Učenci od 2. do 5. razreda se ob 8.15 zberete pred vhodom v novi del šole, učenci od 6. do 9. razreda pa pred glavnim vhodom.

Sprejele vas bodo razredničarke in vas pospremile do matičnih učilnic.

1. a 2.  a 3. a 4. a 5. a
Jasmina Dretnik Barbara Zmrzlikar Larisa Tomažič
(nadomešča Ivanko Kompan)
Petra Halner Vesna Burjak

5. b 6. a 7. a 8. a 9. a
Tanja Trost Tea Rotovnik Sabina Kovačič Marija Rus Ana Kamnik

Sprejem prvošolcev bo ob 10.00.

Pouk na POŠ Žerjav se za vse učence prične ob 8.20.

1. ž in 3. ž 4. ž
Mojca Petrič Mojca Potočnik

Pouk bo 1. šolski dan potekal po urniku, ki je v eAsistentu. Izbirnih predmetov prvi šolski dan ne bomo izvajali.

Za učence od 2. do 5. razreda bo organizirano podaljšano bivanje.

URNIK

Učenke in učenci s seboj prinesejo potrebščine glede na predmete, ki jih imajo na urniku, peresnico, copate in ključe za garderobne omarice.

Prehrana

Kosilo bo za vse učence, ki se bodo na šolsko kosilo za 1. šolski dan prijavili. Starše učencev, ki prvi dan ne bodo imeli kosila, prosimo, da pravočasno uredijo odjavo.

Prosim vas, da o vseh posebnosti obveščate razredničarko vašega otroka.

Vsako novo šolsko leto ponuja nove priložnost in naj bo takšno tudi letošnje.

Vsem želim zdravo, uspešno in varno šolsko leto, v katerega vstopimo pogumno in odgovorno.

Mitja Pranjič, ravnatelj

(Skupno 1.145 obiskov, današnjih obiskov 1)