Ekosola_logotip

 

POROČILO EKOŠOLA 2013/14

 

Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Vsako leto se najuspešnejšim šolam podeljuje mednarodna priznanja – zelene zastave. To je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).


Tudi v letošnjem letu je naša šola sodelovala v programu Ekošola.

Skozi šolsko leto smo opravili vse obvezne projekte in ozaveščevalno – zbiralne akcije ter veliko izbirnih vsebin za pridobitev zelene zastave.

Pri izvajanju dejavnosti smo sodelovali vsi – učenci in delavci šole. Pri nekaterih aktivnostih pa so se na naše povabilo odzvali in sodelovali z nami tudi zunanji sodelavci (krajani, bivše učiteljice, babice, dedki…).

Ker nam ni vseeno za naravo, za okolje, v katerem živimo, smo bili zelo aktivni.

Rezultat je ohranitev zelene zastave.

 

Aktivnosti 2013/14

 

Špela Pečnik

Šolska koordinatorica Ekošole

 

 

eko_zastava_13-14


(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)