IMG_8142  IMG_8094  IMG_8118  IMG_8270

MEDIACIJA ZA OTROKE

 

Dobrodošli na taboru za mediacijo. Kaj se bo dogajalo, se je vrtelo v učenčevih glavah…pa so zjutraj zavihali rokave, si pripravili ležišča (blazine na podstrešje, spalke), si uredili prostor in začeli z mediacijo oz. z usposabljanjem za vrstniške mediatorje. Dojemljivo so sprejemali naloge in jih uspešno izvajali. Tudi pri pripravi obrokov so bili spretni, saj so si jih sami pripravljali in pospravljali za seboj (umivali posodo, pospravili posodo, počistili mize …).

 

Kaj vse so še počeli? Zjutraj so imeli obvezno jutranjo telovadbo, nabrali so si tudi nekaj gozdnih jagod, brusili rabljene stole, jih prebarvali, okrasili s sporočili in drugimi okraski, iz gline izdelovali vaze, sklede, igrali na Orffova glasbila, se sprehajali, si narisali spominske majice in uživali v naravi.

IMG_8086  IMG_8159  IMG_8101  IMG_8112

Na igrišču so igrali nogomet, si metali vodne balone, zvečer si zakurili ogenj in si pekli hrenovke, prepevali pesmi ob spremljavi harmonik in kitare (sedeli so na naših obnovljenih stolih, vau).

IMG_8170  IMG_8305      IMG_8329  IMG_8324

Obiskali  so kmetijo Pik, kjer so jih postregli z domačim ribezovim sokom in piškoti. Pri njih so tudi plesali in prepevali. Na njihovem travniku s čudovitim razgledom so izvedli sprostitvene vaje, se smejali, na ves glas kričali…

IMG_8121  IMG_8129  IMG_8135  IMG_8139

Na obisk so odšli k družini Stopar, kjer jim je gospod predstavil njihovo eko kmetijo in elektrarno na sončne celice. Gospa jih je vodila pri gospodinjskih delih, saj so si pri njih spekli kruh in čokoladne rogljičke na star način v krušni peči. To še ni vse – ogledali so si muzej, na seniku so si ogledali stare kmečke stroje in hranili živali. Pomagali so spravljat seno na kupe. Po zasluženem delu so si zaslužili malico, Stoparjeve domače salame, sveže pečen kruh, sir, čokoladne rogljičke in pili šabeso, njami.

IMG_8183  IMG_8191  IMG_8188  IMG_8295

IMG_8267  IMG_8299  IMG_8292  IMG_8211

Obiskala jih je Helenina mama in presenetila s svežimi borovnicami, prav tako so jih presenetili z jabolčnim zavitkom….skoz se je dogajalo, bili so zelo sproščeni, dobre volje in smeha jim ni zmanjkalo.

 

IMG_8330  IMG_8332                                        IMG_8335

Spali so kot polhi….                                                                                       razmišljali kot vrstniški mediatorji.

 

Bravo!

                                                                                                                 Izvajalka tabora: Danica Štern

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)