V petek, 16.12.2011, smo imeli petošolci naravoslovni dan. Pri družbi smo spoznavali gospodarske dejavnosti nekočin danes, zato nas je zanimalo, kako so naši predniki rudarili in kako poteka delo v tovarni danes.
                                     IMG_6349         IMG_6432

Odpravili smo se na »šiht«. Za dve uri smo se spremenili v rudarje in spoznavali njihovo delo v rudniku. Z vagončki smo se v popolni temi odpeljali daleč pod zemljo. Spoznali smo, da so si naši dedki kruh služili v težkih delovnih okoliščinah.
 
IMG_6354IMG_6358IMG_6361IMG_6404
V tovarni TAB v Rudarjevem smo si ogledali proizvodnjo akumulatorskih baterij.
                                                  IMG_6416     IMG_6430
V šolo smo se vrnili polni vtisov, utrujeni, a nasmejani in zadovoljni.
» To je bilo pa boljše kot Postojnska jama !«
» Gardaland ni nič v primerjavi s tem, kar sem doživela danes!«
To sta izjavi petošolca in petošolke, ki povesta dovolj.

Učiteljice:
Nevenka Germadnik
Vesna Burjak
Petra Halner

 

(Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1)