IMG_5053V okviru medpredmetnega povezovanja nemščina, kot obvezen tuj jezik v 7.razredu in izbirnega predmeta astronomija smo obiskali Minimundus in Planetarij v Celovcu.

Zanimive ekskurzije se je udeležilo 34 učencev in 3 spremljevalke.

 

Minimundus je miniaturni park ob Vrbskem jezeru v Celovcu na avstrijskem Koroškem. V njem je prikazanih več kot 150 miniaturnih modelov arhitekture iz celega sveta, zgrajenih v razmerju 1:25. Od odprtja leta 1958, je več kot 15 milijonov obiskovalcev obiskalo 26.000 kvadratnih metrov parka.

Planetarium –  program za mlade in stare:
Sem in tja po sončnem sistemu, očarljivo potovanje primerno za mlade in stare. Tako imenovano vesoljsko plovilo Planetarium vas popelje iz hladnega velikana na zunanjem robu sončnega sistema, vse do Zemljine orbite. Poleg Zemlje se zdi, da je planet, na katerem se lahko živi, tudi njen bratec Mars. Pa je res tako? Naj letijo na Mars in tam bomo videli …

Tisti, ki hočejo odkriti zadnje skrivnosti vesolja, želijo visoko tehnološko napredno opremo, ki jo potrebujejo za delo izven atmosfere. Vesoljski teleskop “Herschel” in “Planck” pomenita nov par oči za Evropo, v vesolje –zanimivo iskanje za namige na robu vesolja …

Fotografije: Klara Virtič 9.a

IMG_5056 IMG_5086 IMG_5092 IMG_5104

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji v galeriji.


(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)