NA POTI – tehniški dan

 

Tehniki_dan-3.razredV četrtek, 16. 5. 2013, smo tretješolci imeli tehniški dan na temo Promet.

Z avtobusom smo se odpeljali do železniške postaje na Prevaljah. Ogledali smo si notranjost in zunanjost železniške postaje, peron in železniške tire.

Z vlakom smo se odpeljali do Dravograda. Na peronu smo izstopili. Prometnica nam je razkazala upravljanje železniške postaje in nas seznanila z njenim delom. Ogledali smo si tovorni vlak, ki je pripeljal iz Otiškega vrha. Videli smo, kako se je preusmeril na drug tir in kako je priključil še več vagonov, nato pa odpeljal proti Prevaljam. Znak za odhod je dala prometnica tako, da je dvignila lopar. Zunaj pred železniško postajo smo si ogledali staro parno lokomotivo, pred katero smo se tudi slikali.

Nato smo se z avtobusom odpeljali na letališče v Slovenj Gradcu. Pod vodstvom pilota smo si pobliže ogledali turistična in športna letala, helikopter in letališki hangar. Zaradi slabega vremena nismo videli leteti nobenega letala.

Na poti domov smo si ogledali še avtobusno postajo v Slovenj Gradcu in peron, kjer ustavi avtobus za Črno.

Dan je bil pester in zanimiv.

Učiteljica Marina Krivonog

GALERIJA

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)