Mirovniki_festival_2013   

V Slovenj Gradcu se je 19. in 20. septembra odvijal Mirovniški festival. V sklopu festivala pa je Prva osnovna šola Slovenj Gradec organizirala Mirovniški tabor, katerega sta se udeležili dve učenki naše šole. V letošnjem letu obeležujemo Mednarodno leto sodelovanja na področju voda, zato je bil tabor letos poimenovan Voda = življenje. Učenci so lahko sodelovali v različnih delavnicah in sicer: čudežna voda, mlinček, voda je naravna dediščina, gozd, živi potoček, voda od jutra do večera, tiha voda bregove dere, … V delavnicah so spoznavali pomen voda, se skupaj učili in spoznavali nove prijatelje. Našo šolo smo predstavili tudi na stojnici v centru mesta. Iz Slovenj Gradca smo se vrnili polni lepih vtisov in seveda komaj čakamo na naslednji tabor.


                                                                                                                                                Tea Rotovnik

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)