mirovniki_festival  sajenje  ples

V petek, 21. 9. 2012,  smo se udeležili Mirovniškega festivala, ki je potekal na Prvi osnovni šoli v Slovenj Gradcu. Na Festivalu so sodelovali učenci in učitelji štirinajstih Unesco šol iz Slovenije,  iz tujih »pobratenih« mest (Hauzenberg, Vöcklabruck in Cesky Krumlov), sodelovali pa so tudi učenci in mentorji iz Srbije oz. Gornjega Milanovca. Geslo letošnjega festivala je bilo Osvobodimo energijo. Ob prihodu na šolo so učenci zasadili rastline v novi zeliščni vrt. Potem pa so se udeležili plesnih delavnic, zaključek katerih je bil velik plesni spektakel v mestnem jedru Slovenj Gradca.

Na spodnji povezavi si lahko ogledate tudi posnetek plesa udeležencev festivala.

V soboto so učenci v različnih delavnicah spoznavali energijo in medgeneracijsko povezovanje.

Polni pozitivnih vtisov smo si obljubili, da se zopet vidimo na naslednjem Mirovniškem festivalu!

mentorica Tea Rotovnik