EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV

17. – 25. 11. 2012


Evropska komisija, s podporo programa LIFE+ tudi letos v tednu od 17. do 25. 11. 2012 organizira  ozaveščevalno akcijo

Evropski teden zmanjševanja odpadkov (ETZO).


Naša šola se v okviru EKO ŠOLE ponovno priključuje projektu ETZO 2012.

V tem tednu bomo pri pouku, v oddelkih podaljšanega bivanja, pri interesnih dejavnostih in v okviru tehniškega dne »Zima prihaja« namenili ozaveščanju in spodbujanju zmanjševanja odpadkov, pravilnega ločevanja odpadkov in reciklaže le-teh.

Učenci bodo izdelovali različne uporabne predmete iz odpadne embalaže, risali propagandne nalepke (proti sprejemanju reklam), izdelovali vrečke iz časopisnega papirja, si ogledali filmčke na temo zmanjševanja in ločevanja odpadkov, pripravili plakate. Na tehniškem dnevu bodo učenci izdelali različne predmete, ki jih bomo nato predstavili na šolskem božičnem sejmu.


Sporočilo ETZO prebivalcem je:

Vsak ukrep šteje! Vsak mora sodelovati!


Več si lahko preberete na povezavi ETZO 2012.

 

Špela Pečnik,

šolska koordinatorka EKO šole(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)