E-TRANSFORMER NA OBISKU!
 
E-transformerUčenci in delavci šole smo se v mesecu oktobru  vključili v ekološko ozaveščeno  akcijo, ki jo je organizirala  neprofitna organizacija ZEOS. Akcija poteka pod geslom »ODLOČUJ! Odpadno električno in elektronsko opremo«. Pripravili so zanimivo izobraževalno  vsebino in zasnovali promocijsko vozilo »E-TRANSFORMER«, ki je bilo na ogled  3.10.2012 in so si ga ogledali vsi učenci od 1. do 9. razreda ter otroci iz vrtca.
Učencem so pripravili pester program o pomenu pravilnega ravnanja z E-odpadki in odpadnimi baterijami.
Cilj akcije je vzpodbujati otroke in gospodinjstva k zbiranju E-odpadkov in odpadnih baterij ter jih ozavestiti glede ustreznega ločevanja in ravnanja s tovrstnimi odpadki.
Za sodelovanje v akciji je šola prejela zbiralnike E-odpadkov, baterij in sijalk. Učenci pa bodo s svojimi prispevki sodelovali v nagradnem natečaju.
Več o akciji si lahko preberete na http://life.zeos.si
 

Koordinatorica akcije:
Karmelina PEČOVNIK
(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)