GEOPARK KARAVANKE

DEJAVNOSTI NA TEMO DINOZAVRI-IZUMRLO ŽIVLJENJE NA ZEMLJI

NA OŠ ČRNA NA KOROŠKEM

IMG_1787

Na OŠ Črna na Koroškem smo večino dejavnosti na temo Dinozavri-izumrlo življenje na Zemlji izvedli v okviru tehniškega dne, ki je potekal za učence prvega vzgojno-izobraževalnega obdobja. Pridružili so se nam tudi učenci s podružničnih šol Žerjav in Koprivna. Za učence smo pripravili učno gradivo (delovni zvezek) za urjenje matematičnih in jezikovnih zmožnosti različnih težavnostnih stopenj. Delo je potekalo v starostno mešanih skupinah, ki so bile oblikovane na osnovi izžrebane nalepke s sliko dinozavra. Dejavnosti so bile sledeče:

Uvod (kaj se skriva v pesku)

Postanimo strašni kuščarji

Sedimentni prigrizek

Didaktične gibalne igre v telovadnici

Zaključek (posladkajmo se s sedimentnim prigrizkom)

Tega dne smo je poleg aktivnosti, ki so potekale na šoli, organizirali  tudi ekskurzijo v park dinozavrov (Styrassic park) v Avstriji, ki so se je lahko udeležili tudi starši. Ponujeno možnost je izkoristilo 36 učencev in 6 staršev.

Projekt smo izvajali tudi v oddelkih podaljšanega bivanja. Izdelali smo dinozavre iz mavca, oblikovali razstavo izdelkov in iskali zaklad v sedimentni kamnini, ki smo jo sami izdelali.

Pri likovnem krožku in likovni vzgoji smo sodelovali na likovnem natečaju. Ogledali smo si tudi razstavo vrtca Črna na Koroškem v poročni dvorani občine.

Koordinatorka projekta na šoli: Jasmina Dretnik

IMG_1842    IMG_1845    IMG_8961    IMG_9094