IMG_1320V četrtek, 28.11.2013, smo se odpravile na Unesco prireditev, ki je potekala v Kulturno informacijskem središču Evropske prestolnice mladih v Mariboru, kjer so šole predstavljale spomenike, ki so jih posvojili.

Hkrati ob tej prireditvi je bila predstavljena publikacija Dediščina v rokah mladih – Mladi posvojijo spomenik.
Učenci iz cele Slovenije so predstavljali številne spomenike, ki so jih posvojili, zanje prevzeli posebno skrb in se trudijo, da nikakor ne bi zašli v pozabo.

   IMG_1317    IMG_1319     IMG_1316
Tudi naši punci, Vita Lesjak in Gabi Rataj, sta se na predstavitev temeljito pripravili ter ponosno predstavili Najevsko lipo kot pomembno naravno znamenitost našega kraja. Ostalim navzočim sta predstavili tudi ljudsko pripovedko o kralju Matjažu, ki naj bi imel nekoč pod lipo privezanega svojega vranca.

Naša deediščina nam veliko pomeni in veseli smo, da je narava tudi za nas ustvarila takšne lepote.

                                                                                                                                           Vesna Burjak
(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)