CAP DELAVNICE (Child Assault Prevention)

CAP_delavniceV mesecu januarju in februarju smo za učence  izvajali CAP delavnice (Child Assault Prevention). To je primarno preventivno program, ki otroke na nestrašljiv način seznani z zanje potencialno nevarnimi situacijami in možnim samozaščitnim ravnanjem. Starše smo na roditeljskem sestanku seznanili s programom in z njihovim soglasjem te delavnice izvedli za učence od 2. do  vključno 5. razreda s podružnicami.

Program oziroma delavnice temeljijo na poučevanju otrok o realnosti zlorab, zato da bodo znali prepoznati in se spoprijeti z nevarnimi situacijami, ne glede na to, ali gre za nasilnega vrstnika ali spolno zlorabo.

V delavnicah za otroke  smo obravnavali:

• nasilje nad vrstniki,
  • nasilje neznanca,
  • zlorabo s strani odraslega, ki ga otrok pozna,
  • o zlorabi lahko povemo zaupni odrasli osebi.

V delavnicah smo se pogovarjali o treh pravicah, ki jih ima vsak otrok – biti VAREN, MOČAN IN SVOBODEN.

Naučijo se štiri samozaščitne veščine:

• RECI NE
  • POJDI STRAN