Dne, 21. 11. 2013 in 2. 12. 2013, smo v 2. in 3. razredu, kjer sta se pridružila še učenca iz podružnice Žerjav, izvedli preventivno CAP – delavnico  ( Child Assault Prevention ). To je primarno preventivno program, ki otroke na nestrašljiv način seznani z zanje potencialno nevarnimi situacijami in možnim samozaščitnim ravnanjem.
Z učenci smo se pogovarjali, kako reči NE nasilju in ostati VARNI, MOČNI in SVOBODNI. Skozi igre vlog, kjer so imeli možnost sodelovanja, smo jim predstavili štiri preventivne veščine: RECI NE, POJDI STRAN, KRIČI in POVEJ!  Naučili so se torej, kako ravnati v situacijah, ko so izpostavljeni nasilju ali nevarnosti, v katerih se ne počutijo varne, močne in svobodne.

                                                                                               Koordinatorica projekta na šoli: Barbara Komar

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)