Na 26. april je na naši šoli potekala bralna noč. Ta je namenjena učencem, ki radi pozno v noč berejo pustolovske in detektivske knjige, romane, stripe, poezijo …

Ker letos mineva 100. obletnica smrti Ivana Cankarja, pomembnega slovenskega pisatelja, dramatika in pesnika, smo večer namenile spoznavanju njegovega življenjepisa in del, ki jih je pisal za otroke in mladino.

Bralne noči se je udeležilo deset učenk, ki obiskujejo 7. do 9. razred.

Naša knjižničarka je v uvodnem delu prebrala znano Cankarjevo delo Pehar suhih hrušk, sama pa vsem dobro znano črtico Skodelica kave.

Učenke so raziskale življenje in delo Ivana Cankarja, nastala sta dva zanimiva plakata, ki sta na ogled v knjižnici.

Po večerji, okoli pol desete ure zvečer smo se lotile branja svojih knjig. Johanca se ni dala in je brala do dveh zjutraj, ostale je spanec vzel le malo pred njo.

Ana pa je bila najhitreje pokonci in je začela listati po knjigi že ob pol šestih zjutraj, kmalu so se ji pridružile še ostale.

Brale smo do pol devetih, nato smo si privoščile zajtrk, pospravile svoje ležišča in se ob 10. uri odpravile na prvomajske počitnice.

Tadeja Forjan in Vesna Burjak