V sredo, 31. maja 2017, je v Slovenj Gradcu potekalo atletsko področno tekmovanje. Za našo šolo je bilo eno izmed najuspešnejših zadnjih nekaj let, saj je od 16 naših tekmovalcev kar 6 stopilo na oder za najuspešnejše. Na najvišjo stopničko je v skoku v višino med mlajšimi dečki skočil Vid Potočnik in domov odnesel zlato medaljo. Srebrno medaljo so okoli vratu obesili Neži Vračko, ki je odlično metala vorteks med starejšimi deklicami, Nejcu Obretanu v teku na 60m med starejšimi dečki in Marku Napečniku, ki si je drugo mesto priskočil v skoku v daljino med mlajšimi dečki. Bronasto medaljo sta osvojila Anže Bogataj v teku na 1000m med starejšimi dečki in Primož Potočnik v skoku v daljino med mlajšimi dečki. Na nehvaležnem a še vedno odličnem 4. mestu sta pristala Nika Fortin v metu vorteksa med starejšimi deklicami in Anže Stane v skoku v višino med mlajšimi dečki. Našo šolo so zastopali tudi Jera Kompan, Matija Kelenc, Anže Soldo Veronik, Anej Kajnih, Rok Stakne, Svit Krumpačnik, Aljaž Stane in Nika Vračko.

Državno tekmovanje je potekalo v sredo, 7. 6. 2017, v Žalcu. Našo šolo je zastopala Neža Vračko v metu vorteksa.

Zahvaljujemo se učenkam in učencem za dobro zastopanje naše šole in čestitke vsem za odlične rezultate.

Športni pozdrav, Tamara Oblak