Na POŠ Koprivna smo svetovni dan hoje – 15. oktober – obeležili z aktivnim sprehodom.

Učencem sem pripravila 10 dejavnosti, ki so jih morali opraviti, ko so našli kontrolni listič na naši poti. Naloge so bile predvsem gibalne, nekaj malega so zajemale tudi znanje o bližnjem okolju – gozdu.

Do gozda smo se primerno športno opremljeni odpravili v tempu hitre hoje in tako smo si ogreli naše telo. Na večjem križišču z gozdno cesto nas je že čakal znak za začetek pohoda (pohodnik). Učenci so dobili nalogo, da morajo v okolici poiskati kontrolni listič z nalogo. Z iskanjem kontrolnih lističev ob poti niso imeli težav. Določili smo, da vsakokrat listič poišče kdo drug. Naloge so učenci pravilno in zelo zavzeto opravili. Ko smo odkrili vse lističe, smo jih postavili po vrstnem redu od 1 do 10. Tako smo dobili geslo FIT AKTIVNI. In prav vsi učenci so bili mnenja, da so bili na sprehodu zares aktivni.

Aktivnost je trajala 45 minut.

 

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)