240V sredo, 24. 10. 2012, smo učenci prometnega krožka na naši šoli izvedli akcijo razdeljevanja odsevnih trakov in kresničk.
Ob 18.00 smo se zbrali pred šolo, kjer nam je mentorica A. Fajmut razložila potek akcije na ta dan.

Povedala nam je, da bomo pešcem povedali nekaj prijaznih besed v zvezi z njihovo varnostjo in da jim bomo ob tem delili letake z opozorili, odsevne trakove in kresničke. Vse to z namenom, da bi bili ponoči in v mraku ter slabem vremenu bolje vidni in da med pešci ne bi prihajalo do poškodb ali smrtnih žrtev, ki nastanejo zato, ker jih vozniki ne opazijo ali pa jih opazijo prepozno.
Tako smo med pešce razdelili okoli 70 odsevnih trakov in 30 kresničk.
241   242   243   244
S potekom akcije smo bili zadovoljni tako izvajalci kot tudi pešci, ki so pripomočke prejeli.
247   248   249   250
Nekaj misli učencev, članov prometnega krožka na šoli, o sami akciji:
Ko smo delili odsevnike in kresničke, mi je bilo najbolj všeč, ko sem bila na vrsti in pešcu povedala par besed o prometu in kaj bo prejel. Čudno pa se mi je zdelo, da so skoraj vsi vprašali, koliko stane.  (TINKARA)  251   252   254   256         Všeč mi je bilo, ko sem bila na vrsti in malo me je bilo sram. Všeč mi je bilo, ko smo šli na sprehod in ko smo porabili skoraj vse trakove in letake. (NEŽA)
Zelo smo se zabavali, saj so ljudje mislili, da morajo trakove in kresničke plačati. Nekateri pa so nam hoteli kar uiti, ker niso vedeli, kaj hočemo. (JERA)
Ko smo delili letake, odsevne trakove in kresničke, sem se imela zelo lepo, ker so pešci rekli, da bodo upoštevali navodila, ki smo jim jih dali. Nekateri so mislili, da morajo za prejeto kaj plačati in so bili še bolj veseli,  ko smo jim povedali, da ni treba plačati nič.  (SARA)
V sredo sem se imel super in bilo je tudi smešno. Upam, da bomo take akcije še kdaj ponovili.  (PATRIK)

258   260   261  263
Imeli smo se zabavno. Najbolj všeč mi je bilo, ko smo delili odsevnike in smo si peli.  (MATIJA)
Bilo je zabavno, ker sem prva dala pešcu odsevnik in  letak. Malo sem imela tudi tremo.  (KARMEN)
Ko smo delili odsevnike in kresničke, smo bili veseli, da bodo vsi pešci vidni in s tem tudi bolj varni v prometu.
Upam, da jih bodo nosili še vsak večer, ko se bodo gibali zunaj. (NAJA)
Bilo je zabavno in upam, da bomo še velikokrat šli na tako akcijo. (NACE S.)
V sredo smo delili odsevne trakove. Delali smo do 19.00 ure. Zelo je bilo zabavno. (NACE K.)

Mentorica prometnega krožka
                                                                                                              Andrejka FAJMUT, prof.